Student Program

at Joint Institute for Nuclear Research

Participants lists


# Photo Name / Nationality / University Supervisor
1 Umsalimat Sharaputdinovna Abdullaeva
Russia
Московский государственный университет им. М. В. Ломоносова
Participation dates:
21.11 - 11.12 2021
06.03 - 12.03 2022
Максим Олегович Гончар
2 Ilgiz Rafaelevich Abdullin
Russia
СПбГУ
Participation dates:
27.02 - 02.04 2022
Aida Sergeevna Galoyan
3 Sergei Nikolaevich Antsipovich
Belarus
Белорусский государственный университет
Participation dates:
23.01 - 19.02 2022
Yakov Mikhailovich Shnir
4 Anatolii Leonidovich Berezutskii
Russia
ФГБОУ ВО "Воронежский государственный технический университет"
Participation dates:
27.02 - 23.04 2022
Dorota Chudoba
5 Mina Magdy Fanous
Egypt
Cairo University
Participation dates:
14.11 - 11.12 2021
Andrey Yurievich Dmitriev
6 Gevorg Yurievich Galechyan
Russia
ФГАОУ ВО Первый МГМУ им. И.М. Сеченова Минздрава России (Сеченовский Университет)
Participation dates:
27.02 - 23.04 2022
Dorota Chudoba
7 Kitzia Michelle Hernandez Curiel
Mexico
Autonomous University of Sinaloa
Participation dates:
06.02 - 02.04 2022
Artem Aleksandrovich Korobitsin
8 Alejandra Estefania Ichina
Other
Escuela Politecnica Nacional
Participation dates:
06.02 - 02.04 2022
Krystian Rosłon
9 Anastasiia Aleksandrovna Iufriakova
Russia
Санкт-Петербургский государственный университет
Participation dates:
30.01 - 12.03 2022
Sergei Pavlovich Merts
10 Ilya Dmitrievich Kozlov
Russia
Санкт-Петербургский государственный университет
Participation dates:
30.01 - 12.03 2022
Sergei Pavlovich Merts
11 Gleb Sergeevich Levin
Russia
Санкт-Петербургский государственный университет
Participation dates:
14.11 - 04.12 2021
13.02 - 12.03 2022
Artem Aleksandrovich Korobitsin
12 Julio César Maldonado González
Mexico
Universidad Autónoma de Sinaloa (UAS)
Participation dates:
23.01 - 19.03 2022
Yury Mikhailovich Malyshkin
13 Ahmed Refaat Mohammed
Egypt
Sohag University
Participation dates:
14.11 - 25.12 2021
Aida Sergeevna Galoyan
14 Pedro Antonio Nieto
Mexico
Universidad Autónoma de Sinaloa
Participation dates:
23.01 - 19.03 2022
Alexey Андреевич Aparin
15 Ramón Orlando Ruiz Olais
Mexico
Universidad Autónoma de Sinaloa
Participation dates:
06.02 - 02.04 2022
Oleg Vasilievich Rogachevsky
16 Lokesh Kumar Sridhar
India
Vellore Institute of Technology
Participation dates:
20.03 - 14.05 2022
Yury Mikhailovich Malyshkin
17 Temur Mamasolievich Usmanov
Uzbekistan
Институт ядерной физики АН РУз.
Participation dates:
14.11 - 25.12 2021
Andrey Yurievich Dmitriev
18 Alexander Sergeevich Zharov
Russia
Санкт-Петербургский государственный университет, физический факультет, кафедра ядерно-физических методов исследования
Participation dates:
30.01 - 12.03 2022
Pavel Igorevich Zarubin
You are here: Home Participants