Summer Student Program

at Joint Institute for Nuclear Research

Participants lists


# Photo Name / Nationality / University Supervisor
1
Russia
Государственный университет "Дубна"
Download report file
Participation dates:
18.07 - 28.07 2016
11.08 - 31.08 2016
2 Владислав Вячеславович Андрияшен
Ukraine
Московский физико-технический институт (государственный университет)
Download report file
Participation dates:
01.07 - 15.08 2016
Георгий Александрович Шелков
3 Ангелина Владимировна Антонова
Russia
МГУ им. М.В. Ломоносова
Download report file
Participation dates:
26.06 - 16.07 2016
21.08 - 11.09 2016
Grigory Makichievich Arzumanyan
4 Александр Владимирович Бойцов
Russia
Санкт-Петербургский Госудраственный Университет
Download report file
Participation dates:
11.07 - 26.08 2016
Oleg Vasilievich Rogachevsky
5 Алексей Михайлович Булыгин
Russia
Национальный исследовательский ядерный университет «МИФИ»
Download report file
Participation dates:
01.07 - 31.07 2016
Сергей Александрович Костромин
6 Дарья Степановна Великанова
Russia
МГУ им. М.В.Ломоносова
Download report file
Participation dates:
15.08 - 02.09 2016
Oleg Samoylov
7 Владимир Георгиевич Верниковский
Belarus
ГГТУ имени П.О. Сухого
Download report file
Participation dates:
10.08 - 27.08 2016
8 Руслан Рамилевич Гайнанов
Russia
Федеральное государственное автономное образовательное учреждение высшего образования «Санкт-Петербургский национальный исследовательский университет информационных технологий, механики и оптики»
Download report file
Participation dates:
03.07 - 27.08 2016
Nikolay Aleksandrovich Kutovskiy
9 Павел Владимирович Гончаров
Belarus
Гомельский государственный технический университет имени П.О.Сухого
Download report file
Gennady A. Ososkov
10 Василий Павлович Зарубин
Russia
МГУ им М.В. Ломоносова, физический факультет, специальность акустика
Participation dates:
21.07 - 08.09 2016
Оксана Ивановна Стрельцова
11 Евгений Владимирович Зенькович
Belarus
Белорусский Государственный Университет Информатики и Радиоэлектроники
Download report file
Participation dates:
13.06 - 06.08 2016
Сергей Алексеевич Запорожец
12 Лилия Тимуровна Имашева
Russia
MSU, Physics Faculty, General Nuclear Physics Department
Download report file
Participation dates:
20.07 - 31.07 2016
Nikolai Viktorovich Antonenko
13 Тимофей Юрьевич Каргин
Russia
СПбГУ
Download report file
Participation dates:
17.07 - 29.08 2016
Oleg Vasilievich Rogachevsky
14 Ирина Константиновна Коршок
Russia
Санкт-Петербургский Государственный Университет
Download report file
Participation dates:
19.08 - 16.09 2016
Grigory Makichievich Arzumanyan
15 Евгений Игоревич Коцарев
Belarus
Гомельский государственный технический университет им П. О. Сухого
Download report file
Participation dates:
05.07 - 27.08 2016
Nikolay Aleksandrovich Kutovskiy
16 Александр Андреевич Курганов
Russia
МГУ имени М.В.Ломоносова
Download report file
Participation dates:
10.07 - 15.08 2016
Vyacheslav Mikhailovich Golovatyuk
17 Сергей Александрович Курдюмов
Russia
СПбПУ имени Петра Великого
Download report file
Participation dates:
10.07 - 30.07 2016
14.08 - 03.09 2016
Павел Ришард Хородек
18 Андрей Игоревич Мальцев
Ukraine
МФТИ
Download report file
Participation dates:
01.07 - 19.08 2016
19 Валерия Юрьевна Механикова
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
01.07 - 31.07 2016
Сергей Александрович Костромин
20 Илья Сергеевич Миронов
Belarus
Гомельский государственный технический университет имени П. О. Сухого
Download report file
Participation dates:
07.07 - 31.08 2016
Elena Kokoulina
21 Кирилл Евгеньевич Прянишников
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
01.07 - 31.07 2016
22 Дмитрий Сергеевич Пыркин
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
01.07 - 31.07 2016
Vyacheslav Mikhailovich Golovatyuk
23 Куаныш Канатович Самарханов
Kazakhstan
Восточно-Казахстанский Государственный Университет им. С. Аманжолова
Download report file
Participation dates:
19.06 - 29.07 2016
Maksim Bulavin
24 Наталия Александровна Серикова
Russia
Национальный Исследовательский ядерный университет МИФИ
Download report file
Participation dates:
10.06 - 09.07 2016
Юрий Николаевич Копач
25 Семён Владимирович Сидоров
Russia
Московский Государственный Университет имени М.В. Ломоносова
Download report file
Participation dates:
05.07 - 25.08 2016
Алан Александрович Джиоев
26 Олег Сергеевич Смыковский
Belarus
Гомельский государственный технический университет им П. О. Сухого
Participation dates:
10.07 - 27.08 2016
27 Кирилл Владимирович Талецкий
Belarus
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
01.07 - 31.07 2016
28 Святослав Алексеевич Терехов
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
01.07 - 31.07 2016
29 Максим Сергеевич Трушин
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
01.07 - 31.07 2016
Сергей Александрович Костромин
30 Илья Андреевич Туровчик
Belarus
Гомельский государственный технический университет им П. О. Сухого
Participation dates:
08.06 - 31.07 2016
Andrey Vladimirovich Churakov
31 Рияз Дамирович Фаткуллин
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
01.07 - 17.07 2016
15.08 - 31.08 2016
Сергей Леопольдович Богомолов
32 Никита Александрович Федоров
Russia
МГУ им. М. В. Ломоносова
Download report file
Participation dates:
10.06 - 21.07 2016
Юрий Николаевич Копач
33 Дмитрий Валерьевич Филимонов
Belarus
Гомельский Государственный технический университет им. П.О. Сухого
Participation dates:
08.06 - 31.07 2016
Andrey Vladimirovich Churakov
34 Safa Yousef Abdo
Egypt
Cairo University
Download report file
Participation dates:
30.08 - 26.10 2016
Марина Владимировна Фронтасьева
35 Sergiu - Busuioc
Romania
West University of Timisoara
Download report file
Participation dates:
26.07 - 08.09 2016
Оксана Ивановна Стрельцова
36 Leylya Ravilevna Khatbullina
Russia
СПбГЭТУ «ЛЭТИ»
Download report file
Participation dates:
18.07 - 02.09 2016
Oleg Samoylov
37 Ewelina - Kucal
Poland
Poznan University of Technology
Download report file
Participation dates:
03.07 - 05.08 2016
Dorota Chudoba
38 Sinoyolo N/A Ngongo
South Africa
NanoScience: Nelson Mandela Metropolitan University
Download report file
Participation dates:
28.08 - 08.10 2016
Vladimir Alexeevich Skuratov
39 Juan Pablo Rodríguez
Cuba
Higher Institute of Technologies and Applied Science
Download report file
Participation dates:
14.08 - 20.10 2016
Alexey Sergeevich Zhemchugov
40 Maria Zofia Stefaniak
Poland
Warsaw University of Technology
Download report file
Participation dates:
27.07 - 02.09 2016
Oleg Vasilievich Rogachevsky
You are here: Home Participants