Summer Student Program

at Joint Institute for Nuclear Research

Participants lists


# Photo Name / Nationality / University Supervisor
1 Андрей Викторович Буланов
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
06.07 - 16.08 2015
2 Михаил Игоревич Королев
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
28.06 - 22.08 2015
Oleg Vasilievich Rogachevsky
3 Дмитрий Александрович Ларин
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
06.07 - 26.08 2015
Oleg Vasilievich Rogachevsky
4 Кирилл Виленинович Локтаев
Russia
Обнинский институт атомной энергетики ИАТЭ НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
29.06 - 09.08 2015
Maksim Bulavin
5 Анатолий Александрович Максимов
Russia
СПбГУ, факультет ПМ-ПУ
Participation dates:
13.07 - 28.08 2015
Nikolay Aleksandrovich Kutovskiy
6 Анастасия Олеговна Мерзлая
Russia
Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования «Санкт-Петербургский государственный университет»
Download report file
Participation dates:
06.07 - 30.08 2015
Vyacheslav Mikhailovich Golovatyuk
7 Тигран Рафаелович Мурадян
Armenia
Международный научно-образовательный центр НАН РА
Download report file
Participation dates:
06.07 - 21.08 2015
Анатолий Олегович Сидорин
8 Александра Олеговна Ноздрина
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
06.07 - 22.08 2015
9 Артём Игоревич Орлов
Russia
Федеральное Государственное Автономное Образовательное Учреждение Высшего Профессионального Образования Национальный Исследовательский Ядерный Университет "МИФИ"
Download report file
Participation dates:
06.07 - 16.08 2015
10 Григорий Сергеевич Помогайбо
Russia
НИЯУ МИФИ
Download report file
Participation dates:
06.07 - 16.08 2015
Анатолий Олегович Сидорин
11 Ольга Сергеевна Седова
Russia
Санкт-Петербургский государственный университет
Download report file
Participation dates:
18.07 - 07.09 2015
Андрей Васильевич Нечаевский
12 Виктория Андреевна Токарева
Russia
Московский Физико-Технический Институт (Государственный Университет)
Download report file
Participation dates:
20.07 - 30.08 2015
Оксана Ивановна Стрельцова
13 Сергей Васильевич Фёдоров
Russia
Омский Государственный Университет им. Ф.М. Достоевского
Download report file
Alexander Vladimirovich Karpov
14 Петр Ильич Харламов
Russia
МГУ имени Ломоносова, физический факультет
Download report file
Participation dates:
07.07 - 16.08 2015
15 Омар Нугзариевич Чалигава
Georgia
Тбилисский государственный университет имени Иванэ Джавахишвили
Download report file
Participation dates:
15.09 - 15.11 2015
Марина Владимировна Фронтасьева
16 Егор Сергеевич Шульга
Belarus
БГУИР
Download report file
Participation dates:
08.07 - 05.09 2015
Sergei Vladimirovich Shmatov
17 Дмитрий Владимирович Якимчук
Belarus
Государственное научно-производственное объединение «Научно-практический центр Национальной академии наук Беларуси по материаловедению»
Download report file
Participation dates:
04.07 - 28.08 2015
Grigory Makichievich Arzumanyan
18 Олег Олегович Якушкин
Russia
Санкт-Петербургский государственный университет
Download report file
Participation dates:
18.07 - 07.09 2015
Артем Шмавонович Петросян
19 Андрей Леонидович Янчитский
Ukraine
Национальный технический университет Украины "Киевский политехнический институт"
Download report file
Participation dates:
06.07 - 26.08 2015
Григорий Владимирович Трубников
20 Ibrahim Mohamed Hany Ahmed
Egypt
Nuclear & Radiation Engineering Department, Faculty of Engineering, Alexandria University
Download report file
Participation dates:
17.08 - 11.10 2015
Георгий Александрович Шелков
21 Barbara - Basarabová
Slovakia
Czech Technical University in Prague, Czech republic
Download report file
Participation dates:
05.08 - 30.09 2015
Nikolay Aksenov
22 Christiaan Petrus Brits
South Africa
Stellenbosch University
Download report file
Participation dates:
16.07 - 15.09 2015
Vyacheslav Mikhailovich Golovatyuk
23 Marius Maximian Hromnik
South Africa
University of Cape Town
Download report file
Participation dates:
09.08 - 13.09 2015
Elena Valerievna Zemlyanaya
24 Valeriia Olegovna Khomutova
Russia
СПбГУ
Download report file
Григорий Владимирович Трубников
25 Annie González Meneses
Cuba
Bachelor In Nuclear Physics:Higher Institute of Technology and Applied Sciences
Download report file
Participation dates:
10.07 - 07.10 2015
Alexey Sergeevich Zhemchugov
26 Tomasz Mateusz Mróz
Poland
Agricultural Uniwersity in Cracow
Download report file
Participation dates:
31.08 - 30.09 2015
Марина Владимировна Фронтасьева
27 Milena Kristianova Stoyanova
Bulgaria
Sofia University "St. Kliment Ohridski"
Download report file
Participation dates:
27.07 - 20.09 2015
Лукаш Заворка
28 Arman Altayevich Tursunov
Uzbekistan
Silesian University in Opava
Download report file
Participation dates:
21.06 - 14.08 2015
29 Arnold I. Weiszenbacher
Romania
Condensed Matter Physics, Babes Bolyai University of Cluj Napoca
Download report file
Participation dates:
13.07 - 23.08 2015
Alexey Sergeevich Zhemchugov
30 Magdalena Elżbieta Wierzbicka
Poland
University of Wroclaw
Download report file
Participation dates:
06.07 - 01.09 2015
Александр Филяровский
31 Kamila Katarzyna Wilczyńska
Poland
Master of Power Engineering (Nuclear Power Engineering major)/ Magister Energetyki
Download report file
Participation dates:
06.07 - 17.08 2015
Лукаш Заворка
32 Bonginkosi Richard Zikhali
South Africa
Justice Nxumalo high school
Download report file
Participation dates:
16.07 - 15.09 2015
Elsaid Mohamed Abdelshakour
You are here: Home Participants